Podczas spotkania z podróżniczką i himalaistką Monika Witkowska - Podróże małe i duże które odbyło się 21 listopada w naszej bibliotece pojawił się wątek regionalny dotyczący Buska-Zdroju. Pani Monika zaprezentowała zebranym zdjęcia grobu oraz miejsce pochówku Dobrosławy Miodowicz-Wolf. Na jednym ze zdjęć pokazała tablicę upamiętniającą Dobrosławę Miodowicz – Wolf pseud. „Mrówka”. Dobrosława była siostrą Konstantego Miodowicza, który w Busku Zdroju zamieszkał poślubiając Małgorzatę Belon. Zginęła na podejściu na K2 w roku 1986 i tam też została pochowana. Dzięki uprzejmości naszego gościa Pani Monika Witkowska - Podróże małe i duże możemy się podzielić z naszymi Czytelnikami zdjęciami z miejsca pochówku Dobrosławy na górze K2. Dziękujemy jeszcze raz za fantastyczne spotkanie!

Wspomnienie o Dobrosławie Miodowicz-Wolf Wspomnienie o Dobrosławie Miodowicz-Wolf Wspomnienie o Dobrosławie Miodowicz-Wolf