5 marca 2018 Miejsko - Gminna Biblioteka Publicznej w Busku – Zdroju gościła Agnieszkę Frączek - autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci, germanistkę, tłumaczkę, a także autorkę wielu tekstów do podręczników szkolnych.

Na spotkanie przybyli uczniowie z kasy IA i IIA Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju oraz uczniowie SOSW z Broniny wraz z opiekunami grup.

Autorka zarecytowała między innymi wiersze: „Słonie na spadochronie" „Ja w takich warunkach pracować nie mogę" „Znam taki sklep", wspaniale opowiedziała o niewidzialnym gościu, którym okazał się kot. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wierszy zadając przy tym wiele pytań. Dowiedzieli się że autorka bardzo kocha zwierzęta, że inspiracje do swoich książek czerpie z życia, wyobraźni i języka. Dzieci pytały również o to, kiedy napisała swoją pierwszą książkę i czy pisanie ją męczy.

Jako jedni z pierwszych mieli okazję posłuchać z telefonu fragmentu dopiero co powstającego audiobooka. Mali goście chętnie skorzystali z możliwości zakupu książek autorki oraz uzyskania od niej autografu jak również zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z Panią Agnieszką. Oczywiście nie zabrakło wpisów do książek autorstwa pani Agnieszki Frączek znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki.

Pełne humoru wiersze, które uczą i bawią na pewno długo pozostaną w pamięci uczniów.

Wśród książek, zwierząt i dzieci  z Agnieszką Frączek Wśród książek, zwierząt i dzieci  z Agnieszką Frączek Wśród książek, zwierząt i dzieci  z Agnieszką Frączek Wśród książek, zwierząt i dzieci  z Agnieszką Frączek