Pani z dziewczynką siedzi na krześle i czyta książkę Zabawa z chustą animacyjną

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbędzie się w dniach 1-7 czerwca 2023 r. pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. Jest on obchodzony w setkach placówek przedszkolnych, szkolnych bibliotecznych, kulturalnych i wychowawczych w całym kraju.

W ramach obchodów Tygodnia Czytania Dzieciom nasza bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku – Zdroju.

Odkrywanie biblioteki to fascynująca sprawa. Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się o zasadach wypożyczeń, poznali ciekawy księgozbiór przeznaczony dla nich, znajdujący się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Kolorowe książki o różnej tematyce zainteresowały naszych gości. Rozbudzają one dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów. Są oni dla dzieci źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.

Chłopiec ogląda książkę Czterech chłopców przy stoliku ogląda książki Dwie dziewczynki prezentują książki

Dzieci oglądają książki Dziewczynka czyta książeczkę Pani z dziewczynką czyta książkę

Podczas zajęć na dworze wysłuchali opowiadania, które przeczytała dla nich dyrektor biblioteki Ewa Marciniec. Wspólna a naszym placu bibliotecznym bardzo się spodobała najmłodszym.

Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie oraz zabawę. Zapraszamy do nas nie tylko od święta.