Dzieci na placu biblioteki Dzieci siedzą przy stoliku

Nasza biblioteka wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”.

Ogólnopolska Akcja Czytanie na Polanie jest skierowana do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej.

Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Organizatorem akcji jest Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

Chłopiec i dziewczynka siedzą przy stoliku Dzieci chętnie biorą udział w zabawach Dzieci siedzę na kolorowych leżakach

Dziewczynka pozuje do zdjęcia Grupa dzieci przed budynkiem biblioteki Pani czyta opowiadanie

Pani prowadzi zajęcia biblioteczne Pan częstuję dzieci słodyczami Poczęstunek i wręczenie ulotek o zagrożeniach

Czytaliśmy wspólnie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego „Słoneczko” w Busku – Zdroju. Fantastyczny świat książek zrobił wrażenie na najmłodszych. Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

#czytanienapolanie