„Literacki Luzik” w buskiej bibliotece
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Odsłon: 12
Celem projektu „Literacki Luzik” realizowanego przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii jest zachęcenie młodych osób (10-15 lat) do częstszego kontaktu z książką oraz do twórczego i świadomego uczestnictwa w kulturze. Aktualnie ruszyła 6. edycja konkursu Literacka Podróż Hestii. Partnerem projektu edukacyjnego jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.
Podczas zajęć w naszej bibliotece młodzież zrealizowała scenariusz zajęć edukacyjnych na podstawie książki Krzysztofa Łapińskiego „Dzik Dzikus”. Pozycja ta była nominowana do Nagrody Literacka Podróż Hestii. „Dzik Dzikus” to z jednej strony ujmująca i trzymająca w napięciu opowieść, która ze swoimi sympatycznymi bohaterami, ich dialogami, a także uroczymi piosenkami i mruczankami wpisuje się w tradycję Kubusia Puchatka. Z drugiej to piękny, mądry i niezwykle aktualny traktat o tym, co zrobić w obliczu plotki, jak powstrzymać panikę i na czym polega prawdziwa przyjaźń. Młodzież dowiedziała się podczas spotkania jak nie karmić przysłowiowego „trolla” czyli jak stać się odpornym na kłamstwo i manipulację.
Wiemy, co jemy – zdrowo, prosto i naturalnie!
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Odsłon: 101

Czy zastanawiasz się, co naprawdę trafia na Twój talerz? Jak wybierać produkty, które wspierają zdrowie i dobre samopoczucie? A może szukasz inspiracji na smaczne, naturalne posiłki dla siebie i swoich bliskich?
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie połączone z warsztatem kulinarnym, podczas którego odkryjemy, że zdrowe odżywianie nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Dowiesz się, jak czytać etykiety, świadomie komponować posiłki i wprowadzać małe zmiany, które przynoszą wielkie korzyści dla zdrowia.
Polska, Europa – lekcja biblioteczna
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Odsłon: 104
Dziś bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy „Stokrotki” z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju i specjalnie dla nich nasza placówka przygotowała książkową podróż po Europie, Polsce i naszym województwie, w tym urokliwej krainie zwanej Ponidziem i oczywiście o naszym mieście uzdrowiskowym. Niezwykle pomocne okazały się mapy, atlasy i liczne publikacje książkowe. Dzieci z zainteresowaniem odszukiwały państwa europejskie na dużej mapie ściennej, w czym pomagała Pani bibliotekarka. Przedszkolaki samodzielnie odczytywały poszczególne nazwy państw i kojarzyły je z flagą narodową, co stało się wyjątkową, ciekawą zabawą edukacyjną.
Dobra kawa i książki
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Odsłon: 93

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 19 czerwca o godz. 12.00. Porozmawiamy o książce Joanny Lamparskiej "Złoty pociąg". Do zobaczenia
Wakacje z Biblioteką – przygoda czeka na Ciebie!
- Szczegóły
- Norbert Garecki
- Odsłon: 65

Drogie Dzieci! Przed nami lato pełne radości, zabawy i niezwykłych spotkań. Jeśli chcecie spędzić wakacje ciekawie, kreatywnie i w gronie nowych przyjaciół, koniecznie odwiedźcie bibliotekę! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach z psychologiem, spotkać się z uroczymi alpakami, uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii, zachwycić się pokazem iluzjonisty oraz przeżyć niezapomniane emocje podczas spektaklu teatralnego. To jednak dopiero początek wakacyjnych niespodzianek! Czekają na Was również kreatywne warsztaty, zabawy i wiele innych ciekawych zajęć, dzięki którym każdy dzień będzie wyjątkowy. Wspólnie odkryjemy, że biblioteka to nie tylko książki, ale także miejsce pełne przygód, inspiracji i dobrej zabawy. Nie pozwól, aby wakacje były nudne – dołącz do nas i przeżyj lato pełne uśmiechu, nowych doświadczeń i fantastycznych wspomnień!
Zapisy na zajęcia odbywają się osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Strona 1 z 196



